Udana inauguracja w Lublinie

Zainteresowanie imprezą Zapasy w każdej szkole, w Lublinie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Tłumy dzieci czerpiących radość ze sportu to wspaniały widok.

Cieszę się, że w Centrum Sportu Akademos pojawiło się tak dużo osób. Dla większości z tych dzieci był to pierwszy kontakt z zapasami. Widziałem, że rywalizacja na macie sprawiała im ogromną radość, Każdy chciał wygrać, ale szacunek do przeciwnika był najważniejszy. Po każdej walce drużyny dziękowały sobie za stoczony pojedynek. Uważam, że to bardzo ważne, aby uczyć młodych zawodników gry fair play.

Impreza była również adresowana do nauczycieli, którzy podczas treningu pokazowego podpatrywali proste techniki zapaśnicze, które z łatwością można wprowadzić do programu lekcji WF-u. Mam nadzieję, że przekonali się, iż zapasy nie są niebezpieczne, a elementy tej dyscypliny mogą wspaniale urozmaicić zajęcia.

Sukces imprezy w Lublinie sprawia, że już teraz zaczynam myśleć o kolejnych, podobnych wydarzeniach w innych miastach w Polsce. Wierzę, że uda nam się znaleźć pasjonatów takich jak Pan Paweł Woliński z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski, którzy pomogą mi w organizacji kolejnych imprez. Na koniec polecam relację przygotowaną przez Polska Kadra TV:
Trwa ładowanie komentarzy...